НАЧАЛО    ПУБЛИКАЦИИ    БИБЛИОТЕКА    КОНТАКТЫ    E-MAIL    ГОСТЕВАЯ    ЧАТ    ФОРУМ / FORUM    СООБЩЕСТВО  Наши счётчики

Яндекс цитування

 

      
Институт стратегического анализа нарративных систем
(ИСАНС)
L'institut de l'analyse strategique des systemes narratifs
(IASSN)
Інститут стратегічного аналізу наративних систем
(ІСАНС)статья

Юрій Андрухович

НЕМОЖЛИВІСТЬ ЛЮБОВІ

Можливо, мені йдеться передусім про себе самого. Я хочу любити Росію - ось у чому річ, мене вельми непокоять прояви моєї злостивості щодо братньої країни, яка - чого вже там відмовлятися? - давно стала суттєвою частиною нас самих. На жаль, Російська держава не залишає мені шансів, час від часу здійснюючи чергову газову атаку і паралізуючи в зародку себе інакшу - ту, що нею я прагну захоплюватися. Мені йдеться про її. Росії, інше, неімперське обличчя. невже з цього так ніколи нічого й не вийде?

Я по-психоаналітичному (себто, дитячому) розкреслюю аркуш паперу на дві вертикальні половини і намагаюся вписати в одну з них "позитив", а в іншу "негатив". Колись у школі ми саме в такий спосіб аналізували образ Гомерового Одіссея - розумний, але хитрий. кмітливий, але підступний, цілеспрямований, але ббезжальний, герой, але сволота. Цього разу в позитивній частині аркуша в мене "інтелектуально-душевна широта, глибина, і відвага", "чудова не-від-світу-цьогошність", "особлива анархічна здатність літати над побутом і дрібнотою", "незаперечна культурна самодостатність та інтенсивність". У негативній частині - "поліційно-спецслужбіський характер влади", "маніпулятивно-дезінформуючі ЗМІ", "ксенофобська - расова, релігійна, національна - нетерпимість загалу". Неважко зауважити, що все позитивне корелює з індивідуальним, з окремо взятими особистостями, тоді як усе негативне - з суспільним, із системою в цілому. Іншими словами, залишається визнати рацію - зараз уже не пам'ятаю точно, чию, - в тому, що "вони (росіяни) викликають захоплення як окремо взяті люди і відразу - як суспільний, об'єднаний у державну цілість організм".

nationalvanguard 

   
вверх  Библиография г. Ивано-Франковск, Группа исследования основ изначальной традиции "Мезогея", Украина


Найти: на:
Підтримка сайту: Олег Гуцуляк goutsoullac@rambler.ru / Оновлення 

  найліпше оглядати у Internet
Explorer 6.0 на екрані 800x600   |   кодування: Win-1251 (Windows Cyrillic)  


Copyright © 2006. При распространении и воспроизведении материалов обязательна ссылка на электронное периодическое издание «Институт стратегических исследований нарративных систем»